جراحی زیبایی زنان

زمان مطالعه: 6 دقیقه

مواردی که در این مطلب میخوانید:

جراحی زیبایی زنان، یکی از راه‌هایی است که امروزه بسیاری از خانم‌ها برای بهبود ظاهر خود و افزایش اعتماد به نفسشان انتخاب می‌کنند. این فرآیند جراحی با بهره‌ گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته و توانایی اساتید ماهر جراحی همانند دکتر اعظم حسینی برای زیبایی ظاهری ارائه می شود. امروزه یکی از مباحث داغ و شایع که در میان زنان رواج بسیاری پیدا کرده است جراحی زیبایی زنان است. این امر بسیار خوشحال کننده است زیرا تمامی بانوان حق دارند در مورد بدن خود آگاهی داشته باشند و تصمیم به انجام جراحی بگیرند ولی در گذشته چنین نبود اکثر بانوان اطلاعات در این خصوص نداشتند. با خواندن این مقاله می توانید درباره ی بهترین متخصص زنان و نازایی خانم دکتر اعظم حسینی و کلینیک آن اطلاعاتی کسب نمایید.

چند نمونه از جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان به وضوح نشان‌ دهنده تأثیر مثبتی است که می‌تواند بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی زنان بگذارد. این انتخاب شخصی بسیاری از زنان را به سمت تجربه‌ای مثبت از زیبایی و بهبود خود می‌کشاند.

  • جراحی چهره: که ممکن است بانوان با ایجاد تغییراتی در چهره خود نسبت به خود حس بهتری داشته باشند مانند جراحی بینی یا لیفت چهره.
  • جراحی پستان که جراحی هایی از قبیل افزایش حجم با استفاده از ایمپلنت‌های پستان، کاهش حجم سینه و لیفت پستان جهت ارتقاء شکل و جلوگیری از افتادگی پوست انجام می شوند.
  • لاغری و زیبایی بدن که شامل لیپوساکشن برای کاهش چربی‌های موضعی انجام می شوند.
  • جراحی زیبایی واژن: در صورتی که ناحیه تناسلی، از نظر زیبایی و ساختاری مشکل خاصی داشته باشد بهتر است که مشکلات آن رفع گردد زیرا در صورتی که مشکلات ناحیه تناسلی درمان نشوند می تواند مشکلات بزرگتری را برای فرد به وجود آورد.

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت همین حالا درخواست خود را ثبت کنید

جراحی زیبایی زنان به چه صورت است؟

امروزه افراد می توانند از طریق مطالعه کتاب های مختلف، شبکه های اجتماعی و همچنین سایت های آموزشی اطلاعاتی راجع به جراحی های زیبایی زنان و آناتومی بدن بانوان درآورند که این امر موجب افزایش سطح آگاهی در تمامی افراد به ویژه زنان می شود.

در گذشته به دلیل عدم وجود علم کافی خانم ها نمی توانستند به مشکلات تناسلی خود فکر کنند حتی در صورتی که از لحاظ مسائل جنسی مشکلاتی داشتند نمی توانستند آن مسائل را با فردی حتی همسر خود درمیان بگذارن در صورتی که امروزه ناحیه تناسلی بانوان لقب صورت دوم را به خود گرفته است یعنی به همان اندازه که یک فرد برای زیباتر شدن صورت خود تلاش می کند به همان نسبت می تواند برای زیباتر شدن ناحیه تناسلی خود تلاش نمایید و در صدد رفع مشکلات این ناحیه با انجام جراحی زیبایی زنان برآید همچنین با تزریق ژل و چربی در ناحیه تناسلی ممکن است یکسری از جراحی های زیبایی زنان صورت گیرد. بنابراین جراحی زیبایی واژن از طریق مشورت با چندین پزشک متخصص ممکن است برای یکسری از بانوان نه تنها مناسب بوده بلکه ضروری نیز باشد.

آناتومی واژن

واژن قسمت داخلی سیستم تناسلی است در حالی که ممکن است برخی از افراد واژن را قسمت بیرونی ناحیه تناسلی  بدانند ولی از لحاظ پزشکی قسمت داخلی ناحیه تناسی بانوان ناحیه واژینال می باشد که که شامل لایه‌های مختلف بافتی و عضلانی بوده و همچنین اندازه واژن نیز تفاوت‌هایی دارد که معمولاً به عوامل ژنتیک، هورمون‌ها، و تجربیات زندگی ارتباط دارد ضمن اینکه که شامل لوله داخلی بدن بوده و این لوله قسمت بیرونی را به رحم متصل می کند و آن را لوله واژن می نامند. رابطه جنسی در لوله واژن انجام شده و سر جنین نیز از این لوله خارج می گردد که در علم زیست شناسی به آن واژن گفته می شود.

قسمت بیرون ناحیه تناسلی قابل مشاهده بوده که شامل بخش های ورودی واژن، قسمت لابیاها (که خودشان شامل لابیا مینور و ماژور هستند ) و بخش دیگر ناحیه تناسلی بیرونی شامل کلیتوریس می باشد بنابراین آناتومی تناسلی زنان چهار بخش ناحیه داخلی واژن، ناحیه بیرونی لابیاها، کلیتوریس و ورودی واژن است. عمل جراحی زیبایی زنان نیز بر روی ناحیه خارجی تناسلی و لابیاها انجام می گیرد.

جراحی زیبایی زنان

دلایل گشاد شدن واژن

رابطه جنسی در ناحیه واژینال برقرار می شود و بیشترین منطقه ای است که بر روی روابط جنسی تاثیر گذار است و به دلیل انتقال احساسات جنسی، برای مردان و زنان بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از انواع مشکلات بانوان گشاد شدن ناحیه واژن می باشد که در این مورد شریک جنسی فرد ممکن است نظر دهد که واژن شل و یا گشاد شده است. در صورت بروز چنین مشکلی نیاز است تا جراحی زیبایی زنان در تهران یا شهر محل زندگی فرد و نزد جراحی مجرب انجام شود که پیشنهاد ما به شما انتخاب بهترین تخصص زنان و نازایی دکتر اعظم حسینی می باشد. چند نمونه از دلایلی که باعث بروز این مشکل در بانوان می شود شامل موارد زیر می باشد:

آشنایی با انواع عمل جراحی زیبایی واژن زنان

عمل جراحی زیبایی واژن به روش های گوناگونی انجام می شود که نوع انتخاب روش جراحی زیبایی زنان بسته به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک متفاوت خواهد بود.

زیبایی واژن با لیزر:

لیزر واژن یک فرآیند غیرجراحی است که با استفاده از امواج نوری به اصلاح و بهبود ساختار واژن می‌پردازد. این تکنولوژی معمولاً برای تقویت کلاژن، بهبود لختی و تناسب رنگ پوست، و حتی درمان مشکلات ناشی از زایمان و پیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیزر زیبایی زنان باعث می شود تا سلول های جدید به وجود آید که این امر موجب می شود تا حس بهتر و خونرسانی ناحیه واژن بهتر شود.

تنگ کردن واژن با قرص ماریانا:

بانوانی که از این قرص ها استفاده می کنند بعد از گذشت مدتی قادر به برقراری رابطه جنسی نمی باشند زیرا این قرص تغییرات شیمیایی بر روی ناحیه واژن ایجاد می کند که درمان آنها بسیار دشوار است.

زیبایی واژن با آر اف:

یکی از روش های جراحی زیبایی زنان استفاده از لیزر آر اف است که می تواند بسیار کمک کننده باشد. نوع روش زیبایی با توجه به وضعیت هر فرد تعیین می شود.

عمل لابیاپلاستی:

عمل لابیا پلاستی جزو پرطرفدارترین جراحی زیبایی زنان می باشد. همانطور که گفتیم ناحیه تناسلی بیرونی متشکل از لابیا است و در صورتی که این لابیاها بیش از حد طبیعی بزرگ باشند درمان می تواند به صورت های جراحی در اتاق عمل، آر اف و لیزر انجام شوذ.

کلینیک جراحی زیبایی زنان

کلینیک های مختلفی در خصوص جراحی های زیبایی زنان در تهران و دیگر استان ها وجود دارد. اما ما پیشنهاد می کنیم به دلیل حساس بودن اینگونه عمل های زیبایی در انتخاب کلینیک و پزشک جراح بسیار دقت کنید . در کلینیک ما با حضور متخصص زنان و نازایی خانم دکتر اعظم حسینی با خیالی راحت می توانید جراحی های زیبایی خود را به ما بسپارید.

کلینیک جراحی زیبایی زنان

هزینه عمل زیبایی واژن

هزینه عمل لابیا پلاستی بستگی به این دارد که شما در کدام منطقه باشید و کجا این عمل برای شما انجام شود همچنین به صورت کلی به مشکلات بانوان و درخواست های آنها بستگی دارد و در صورت تشخیص پزشک این جراحی صورت می گیرد که ممکن است هزینه های متفاوتی داشته باشد. اگر قصد اطلاع از هزینه های جراحی زیبایی بانوان را دارید با کارشناسان ما در کلینیک در ارتباط باشد.

مراقبت های عمل بعد از تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن یک فرآیند پزشکی است که به زنان کمک می‌کند تا از مشکلاتی همچون لختی و عدم انعطاف پذیری در این ناحیه جلوگیری کنند. پس از انجام این عمل مراقبت های بعد از آن امری حیاتی است تا فرآیند بهبودی به درستی و با حداقل مشکلات پیش برود.

  • استراحت فیزیکی: بعد از عمل تنگ کردن واژن، استراحت فیزیکی بسیار اهمیت دارد. اجتناب از فعالیت‌های سنگین و حرکات ناگهانی، به عنوان یکی از نکات اساسی مراقبت های بعد از عمل می باشد.
  • استفاده از داروها و مواد ضد التهاب: پزشک ممکن است داروها یا مواد ضد التهاب تجویز کند تا از درد و التهاب بعد از عمل کاسته شود.
  • توجه به بهداشت فردی: مراقبت از بهداشت فردی بسیار حیاتی است. استحمام با آب گرم و استفاده از صابون‌های خاص معمولاً توصیه می‌شود همچنین، جلوگیری از برخورد مستقیم با آب در محل عمل نیز حائز اهمیت است.

اینها تنها چند نونه از انواع مراقبت بعد از عمل می باشد که افراد با مراجعه و تحت نظر پزشک بودن می توانند از مراقبت های بیشتری اطلاع یابند.